Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Bezpečně na slunce

BEZPEČNĚ NA SLUNCE

Body SuncareOpálenou pleť považujeme sice za atraktivní, ale nezapomínejme, že pokožka se zvýšenou pigmentací vlastně brání. Při slunění tedy nezapomínejme na správnou ochranu. Pokud se nebudete dostatečně chránit, odrazí se to na kvalitě vaší pleti. Hrozí vám vrásky, ztráta pevnosti, pigmentové skvrny, a dokonce i rakovina kůže. Během letních měsíců je velmi důležité i dostatečná hydratace.

Každý by měl při opalování dodržovat základní pravidla. Nejdůležitější z nich je používání ochranných krémů s dostatečně vysokým UV faktorem a respektování vlastního fototypu pleti. Při výběru opalovacích přípravků je velmi důležité nezapomenout na typ pokožky. Mastnějším vyhovují více opalovací mléka než oleje a krémy. Opalovací mléko kvůli lehčí konzistenci hůře drží UV filtr. Krémy a masti jsou účinnější než gely a emulze. Na citlivé partie, jako jsou uši a nos, používejte silnější ochranný faktor. Existují také krémy s protivráskovými účinky.
První dny pobytu na slunci, kdy po zimě prožívá bledá pokožka šok, používejte opalovací prostředky s vyšším faktorem. Velmi citlivé pleti klidně dopřejte čtyřicítku nebo padesátku. Podle fototypu můžete faktor snižovat. Přípravky s ochranným faktorem poprvé aplikujte půl hodiny před opalováním, aby se účinné látky mohly vstřebat a vytvořit ochranný štít. Během opalování aplikaci opakujte. Ani speciální krémy nedokážou odolávat vodě příliš dlouho. Pamatujte si, že i s potem se část krému odplaví, takže je nutno ho nanášet asi každé dvě hodiny, i když se nekoupete.
Avene Reflexe solaire SPF50Všem svým pacientům radím, aby si obličej neopalovali vůbec. Pleť na obličeji je velice křehká, a stárne tedy rychleji. Pokud se ale slunci vystavujete, ochranný faktor by měl být u přípravků na obličej přinejmenším stejný nebo spíše i vyšší než u těch na tělo. Doporučuji aplikovat opalovací přípravky na obličej s pečujícími a anti-aeging složkami. Nemyslete si, že množství vrstev krému zvýší účinnost ochranného faktoru. Sluneční kosmetiku nepoužívejte pouze na pláži, ale i během všedního dne ve městě nebo na výletě.
Pokud se spálíte, nejrychleji pokožce uleví obyčejné studené obklady. Poté pokožku ošetřete přípravkem s obsahem panthenolu, který má regenerační a hojivé účinky. Spálenou pokožku nevystavujte tři dny přímému slunci. Při výskytu jakýchkoli nezvyklých projevů na kůži se poraďte s lékařem.

posthelios bigNezapomínejte na následnou péči, vyžaduje ji každý typ pleti. Velké dávky slunečního záření kůži dráždí a urychlují její stárnutí a tvorbu vrásek, i když to bezprostředně po opalování není vidět. Po slunění ztrácí kůže pružnost, hydrataci, je napnutá, obvykle červená a podrážděná. Na konci dne je potřeba pokožku osprchovat a očistit od písku a chlorované nebo slané vody. Přípravky po slunění snižují podráždění a pečují o pokožku. Obsahují blahodárné zklidňující a zvlhčující látky, které vrátí vysušené kůži vláčnost, pomohou zmírnit napětí a prodloužit trvanlivost opálení. Vybrat si můžete mezi mlékem, krémem nebo balzámem.

super ecran soalire visage 50 highNeopalujte se mezi 12. a 15. hodinou, kdy je sluneční záření nejsilnější.
2. Při opalování nepoužívejte parfém. Předejdete tak případnému výskytu pigmentových skvrn v místech jeho nanesení.
3. Nezapomínejte na ochranu očí. Používejte kvalitní sluneční brýle s UV filtrem.
4. Pamatujte na dostatečný přísun vody důležité pro hydrataci pokožky. Dva až čtyři litry neslazených tekutin denně vaše tělo nejen skvěle pročistí, ale dodají mu i potřebnou vláhu.
6. Krémy s UV filtry by se měly v létě používat i během dne ve městě, na všechna odhalená místa, obličej i ruce, které jako první prozradí váš věk.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20