Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Ošetření intenzivním pulzním světlem /IPL/ - rejuvenizace

OŠETŘENÍ INTENZIVNÍM PULZNÍM SVĚTLEM /IPL/ - REJUVENIZACE

Při terapii intenzivním pulzním světlem jsou různé vlnové délky určeny k ošetření různých problémů. Terapie IPL je vhodná k léčbě Rosacei (červených skvrn na kůži), akné, vrásek, jizev a různých nerovnosti na kůži, dále redukuje drobné pigmentové skvrnky způsobené stářím nebo slunečním zářením, pihy a popraskané žilky, v některých případech i nežádoucí tetování. Ošetření intenzivním pulzním světlem je také určeno k celkovému omlazení pleti – rejuvenizaci.

Před ošetřením intenzivním pulzním světlem

Pokožka před ošetřením by neměla být opálená, proto doporučujeme vyvarovat se minimálně čtyři týdny před ošetřením pobytu na slunci a v soláriu a také nepoužívat samoopalovací krémy.

Průběh terapie IPL

Ošetřovaná plocha se potře speciálním gelem a odborně vyškolená sestra přejíždí po kůži sondou s hladkým povrchem, která vyzařuje silné světlo. Hodinu před ošetřením lze použít anestetické krémy, ale ve většině případů to není pacienty vyžadováno.

Doba výkonu závisí na velikosti ošetřované plochy. Ošetření obličeje trvá si 20 minut. Ošetření obličeje, krku a hrudníku trvá asi 45 minut. K dosažení uspokojivého výsledku při IPL terapii je potřeba asi čtyř až šesti sezení s odstupem čtyř týdnů.

Po ošetření intenzivním pulzním světlem

Ihned po terapii IPL se je možné věnovat se běžným aktivitám. Kůže v ošetřované oblasti může zarudnout, může být citlivá na dotyk nebo lehce oteklá, což lze tlumit přikládáním studených obkladů. Reakce je individuální a obvykle vymizí do 2 dnů. Po ošetření je třeba se vyhnout slunění nejméně na dobu 6 týdnů a následně používat krémy s vysokým ochranným faktorem. Pleť výrazně omládne a výsledek přetrvává asi 2 roky.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20