Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Oční okolí – kruhy a propadliny

Oční okolí – kruhy a propadliny

Tmavé kruhy pod očima, vaky i propadliny, vrásky či nejednotné zbarvení, to vše jsou časté defekty očního okolí, které umí estetická dermatologie výrazně zlepšit. Kůže v orbitální oblasti je velmi jemná tenká s malým obsahem tuku, proto nejsnadněji podléhá procesu stárnutí. Jemné linky, vrásky lze poměrně snadno korigovat (mezoterapií očního okolí, aplikací botulotoxinu, plazmaterapií), v případě kruhů a propadlin je řešení náročnější.

Jednoznačně účinnou metodou je aplikace dermálních výplní na základě kyseliny hyaluronové. Pro periorbitální oblast jsou zvlášť vyvinuty výplně, plně respektující řídkou tkáň očního okolí. Aplikují se kanylovou technikou do příslušné hloubky, aby nezpůsobovaly otoky kolem očí. Výkon klade nároky na zdatnost ošetřujícího lékaře, vyžaduje nejen zručnost a zkušenosti, lékař musí mít dokonalé znalosti anatomie a musí mít přehled o možných rizicích a potenciálních komplikacích. K aplikaci výplní v periorbitální oblasti jsou lékaři speciálně školeni.

Oblast očního okolí se po aplikaci fileru vyplňuje přibližně ze šedesáti procent, následně po ošetření postupně efekt nabíhá, jak na sebe výplň navazuje vodu z okolního prostředí. Je třeba velké opatrnosti lékaře, výplň musí být aplikovaná ve správné hloubce i ve správném množství, aby nedošlo k tzv. Tyndalovu efektu. V případě, že jsou výplně umístěny příliš povrchně, mohou prosvítat a být viditelné. Kůže v tomto místě má zpravidla namodralé zbarvení. Existuje řešení této komplikace, výplň rozpustíme cílenou aplikací enzymu Hyaluronidáza.

Propadliny – tzv. kruhy se výplní korigují velmi dobře. Nicméně zabarvení kruhů již tak dobře eliminovat nelze. Díky velmi tenké kůži orbity často prosvítá bohatá cévní pleteň, která dodává pleti modrofialový nádech. Spolu s propadlinami či tukovými váčky působí takové oči unaveně až smutně. Co se barvy týče, tady hraje velkou roli genetická predispozice. Zatímco vrásky můžeme výplní v laterální oblasti v kombinaci s botulotoxinem velmi dobře vyhladit, propadliny vyplnit, zabarvení lze vyplněním oblasti pouze lehce ztlumit.

Výplň s kyselinou hyaluronovou určenou pro tuto oblast vydrží poměrně dlouhou dobu – cca 12- 18 měsíců, metabolizace výplně je samozřejmě individuální. Výplně očního okolí ideálně doprovázíme biorevitalizací tkáně (mezoterapie, microneedling očního okolí), která umí zvýšit hydrataci a výživu kůže, tedy zlepšit pružnost a jas pokožky. Obnovením struktury pokožky a zvýšením jasu spolu s vyplněním kruhů docílíme odstranění unaveného výrazu celého obličeje.

Rozhodně doporučujeme následnou speciální péči o oblast očního okolí, ať už jde o pro tuto oblast určenou dermokosmetiku nebo eliminaci takových faktorů jako je dehydratace, vetší konzumace alkoholu, vyšší příjem soli či stres.

 

 Správná aplikace
TEOSYAL® PureSense Redensity II
teosyal 01
 
Správná aplikace
TEOSYAL® PureSense Redensity II
teosyal 02

 

 

 

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20