Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Omlazení krku a dekoltu

Omlazení krku a dekoltu

Snímek obrazovky 2020 04 29 v 9.06.08Dekoltu věnujeme obvykle mnohem méně pozornosti než obličeji. Přitom právě na krku a dekoltu je kůže tenčí, citlivější a náchylnější na projevy stárnutí. Jak je péče o dekolt důležitá si začneme většinou uvědomovat až ve vyšším věku. S přibývajícími léty se na pokožce tvoří vrásky, dekolt se začne pokrývat pigmentovými skvrnami. Pomocí pravidelné péče a moderních metod můžeme mnohé pozitivně ovlivnit.

Prevence
Vzhled pokožky je do určité míry dán geneticky, ale z velké části jej můžeme sami ovlivnit. Základem krásného dekoltu je perfektně vyživená a hydratovaná pokožka. Proto ji musíme pravidelně ošetřovat vhodnými hydratačními a regeneračními přípravky se silnými koncentracemi aktivních látek. Takto cílenou péči nabízí segment farmaceutické dermokosmetiky.
Velkými nepřáteli tenké a citlivé pokožky dekoltu a poprsí jsou sluneční paprsky, neboť ji dehydrují, urychlují vznik pigmentových skvrn a vrásek. Proto je v antiagingu dekoltu zásadní ochrana proti slunečnímu záření kvalitními UV protektivními produkty s vyššími ochrannými faktory. Samozřejmě nejlepší je opalovat si obličej a dekolt co nejméně.

Technik, kterými lze omladit pokožku krku a dekoltu, je víc. Která z metod bude nejvhodnější, určí při konzultaci dermatolog.

V aplikace
Jedná se metodu MUDr. Věry Terzijské v aplikaci výplňových materiálů na bázi zasíťované kyseliny hyaluronové v oblasti krku a dekoltu pomocí kanyly. U aplikace kanylou je zapotřebí jen minimum vpichů (dle rozsahu), místo vpichu je předem ošetřeno anestetikem. Po aplikaci se může objevit malá modřinka, které během pár dnů zmizí.
„V aplikace“ kromě vyplnění vrásek působí na přirozené podnícení tvorby kolagenu a nových buněk, dochází k fibrotizaci, kůže se vypíná a vyrovnávají se středně hluboké vrásky. Aplikace kyseliny hyaluronové, která je důležitým stavebním prvkem kůže, dosáhneme intenzivní hydratace a následného vyplnění a zpevnění pokožky. Efekt vydrží jeden rok a stačí jedno až dvě ošetření v roce. Ideální je doplnit ošetření sérií mezoterapie nebo medical microneedlingu.

Chemický peeling
Chemický peeling patří ke klasice v korektivní dermatologii. Provádí se nejen na obličeji, ale právě také na krku a dekoltu. Cílem této metody je odloučit povrchové odumřelé částečky kůže, oživit, omladit a zjasnit pokožku a předcházet hyperpigmentacím . Ošetření je bezbolestné a spočívá v rovnoměrné aplikaci ovocné kyseliny na vybranou partii. Pokožka je po chemickém peelingu jemnější a barevně sjednocená. Pro chemický peeling se používají široké portfolio AHA a BHA kyselin: kyselina glykolová, kyselina mléčná, trichloroctová, salicylová, azaleová, mandlová,…

Frakční laser
Současným trendem se staly frakční lasery, které fungují jako neinvazivní metoda k omlazení. Tímto zákrokem se lze vrátit o několik let zpátky. Odstraňuje jemné drobné vrásky, pokožka je vypnutější a získá mladistvější vzhled a také se zlepší tonus kůže. Zákrok se provádí zhruba jednou za rok.
V principu se jedná se o aplikaci laserových paprsků do povrchové a střední vrstvy kůže. Díky tomu dochází k aktivaci regeneračních pochodů v kůži, včetně zvýšené tvorby kolagenu aniž by bylo nutno zasahovat do hlubokých vrstev kůže. U frakčního laseru je rekonvalescence rychlejší, ke zhojení kůže dochází během týdne.
Samotný zákrok téměř nebolí, laserový paprsek způsobuje jen pocit štípání. Poté pacient pociťuje pálení, které trvá asi hodinu až dvě a v té době pokožku chladíme. Doprovodným jevem je silné zarudnutí, které přetrvává dva až tři dny. Poté se kůže dva tři dny olupuje. Vše je samozřejmě individuální.

Radiofrekvence
Radiofrekvence i frakční radiofrekvence představují metodu plošného a hloubkového ošetření kůže a podkoží. Pomocí radiofrekvenční energie, která proniká hluboko do kůže a působí přímo na kolagenová vlákna, získá pokožka mladistvý vzhled a znovu obnovuje svou pevnost a pružnost. Zvýšená teplota ve spodních vrstvách kůže aktivuje a stimuluje buňky produkující kolagen. Ošetření je zcela bezpečné, nevyžaduje anestezii ani přípravu. Pro citlivé jedince může být lehounce bolestivé (štípání). Protože není nikterak poškozena svrchní část kůže, může pacient okamžitě pokračovat v normálním životě. Účinek se dostavuje po sérii 2 – 3 ošetření a výsledek je dlouhotrvající.

Pigmentové skvrny
Pigmentové skvrny, pro dekolt tak typické, lze odstranit. Nejprve je ovšem nutné odborné vyšetření. Poté dermatolog navrhne optimální léčbu. Ve většině případů jsou pigmentové skvrny v dekoltu odstraněny již při prvním ošetření. Zbavit se jich lze chemickým peelingem nebo pomocí laseru. Po takové terapii je nutno pleť po dobu tří měsíců chránit před slunečním zářením. Pokud se budete v budoucnosti vystavovat slunci, nebude výsledek trvalý a terapii bude nutno znovu opakovat.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20