Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Odstranění degenerativních projevů na kůži

ODSTRANĚNÍ DEGENERATIVNÍCH PROJEVŮ NA KŮŽI

Odstraňovat nezhoubná znamínka, kožní výrůstky, keratózy a fibromy lze třemi způsoby. Jejich volbu určí lékař během konzultace.

Prvním způsobem je excize neboli klasické chirurgické vyříznutí znamínek v lokálním umrtvení. Rána se dle rozsahu ponechává k volnému hojení (většinou projevy do 5-6 mm) nebo se sešije.

Druhou možností je odstranění nezhoubných znamének a kožních výrůstků postupným „odpařením“ projevů za pomoci vysokovýkonného laseru CO2, který pracuje na principu selektivní fototermolýzy – cílené destrukce tkáně teplem. Zákrok se provádí v lokálním znecitlivění, téměř nedochází ke krvácení ložiska a trvá několik minut. Po zákroku zůstává suchý stroupek, který je možné krýt make-upem, odloučí se do 7-10 dní. Výhodou je téměř neznatelná jizvička.

Třetí možností odstranění nezhoubných znamínek a výrůstků kůže je termodestrukce za pomoci elektokauteru. Zákrok probíhá v místním znecitlivění a trvá několik minut. Po zákroku zůstává strup, který se do 14 dnů odloučí.

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20