Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Laserové ošetření akné

LASEROVÉ OŠETŘENÍ AKNÉ

Akné je chronické zánětlivé onemocnění, které je podmíněno nadměrnou aktivitou mazových žláz s jejich následným uzavřením, takže maz nemůže odtékat, hromadí se uvnitř žlázy a postupně dochází ke vzniku zánětu. K projevům akné patří komedony, zarudlé či hnisavé pupínky (papuly, pustuly, noduly). Mezi příčiny vzniku akné patří genetika, hormonální aktivita, bakteriální osídlení a nadměrná činnost mazových žláz. Nedostatek spánku, stres či kouření rovněž zvyšují aktivitu mazových žláz a následnou produkci mazu. Nejčastější místa projevů jsou obličej, krk ramena, hrudník a záda.

Léčba akné zahrnuje celkovou a lokální terapii, série chemického peelingu, medical microneedling nebo laserové ošetření pleti. Vhodnou metodu zvolí lékař během prohlídky.

Po zhojení projevů mohou v místech přetrvávat pigmentace nebo jizvičky. Nejmodernější typ ošetření atrofických jizviček na tvářích je metoda frakčního CO2 resurfacingu. Jeho podstatou je dopad paprsků ve tvaru mřížky na jizevnatou pokožku. Část paprsků prochází do hloubky, kde nastartuje tvorbu kolagenních vláken, k vypnutí pokožky a dalšímu vyrovnání jizviček dochází v průběhu následujících dvou až šesti měsíců. Přestože zákrok nevede k úplnému vyhlazení pleti, výsledky po něm jsou velmi dobré.

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20