Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Laserové odstranění pigmentací a znamének

LASEROVÉ ODSTRANĚNÍ PIGMENTACÍ A ZNAMÉNEK

Odstranění pigmentovaných projevů nemusí být jen kosmetickou záležitostí. Laik těžko pozná, zda se jedná jen o kosmetickou vadu nebo o znaménko, které by se mohlo časem změnit v maligní nádor. Znaménko proto musí být řádně vyšetřeno odborným lékařem a dermatoskopem. Způsob odstranění pak určí lékař.

Způsoby odstranění znamének

Jednou z možností je chirurgické odstranění znaménka s následným histologickým vyšetřením, ke kterému se přistoupí především v případě podezřelého útvaru. U chirurgického zákroku se používá lokální anestézie.

K odstranění některých klasických pih (ephelides) a plastických pigmentových znamének lze použít odpařovací CO2 laser nebo elektrokoagulaci. K odstranění hyperpigmentací typu chloasma a melasma používáme IPL laser.

Průběh odstranění znamének laserem

Laserové odstranění znamének je sice intenzivní, ale přesto velmi šetrné. Často bývá přirovnáváno k žahnutí kopřivou. Ve většině případů není nutno použít znecitlivění. U rozsáhlejších ošetření a při použití erbiového laseru je možno využít místní anestézie znecitlivující mastí či lehké analgosedace.

Vzniklá plošná ranka se hojí stroupkem. Pokožka je po odpadnutí stroupku začervenalá a je třeba ji chránit před sluncem. Nejvhodnější dobou pro odstraňování těchto pih a znamének jsou podzimní a zimní měsíce.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20