Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Plazma terapie

PLAZMATERAPIE

2Vera bbProces stárnutí nelze zastavit. Díky novým metodám však lze čas trochu pozastavit. Plazma terapie je unikátní metoda, která využívá „zdroje“ našeho těla a patří bezesporu k těm nejúčinnějším.

Plazma terapie, neboli Platelet Rich Plasma Therapy (PRP), je moderní a velmi šetrná metoda anti-aging medicíny, která k omlazení využívá krevní plazmu získanou z vlastní krve. Krevní plazma obsahuje proteiny a krevní destičky s velkým množstvím růstových faktorů, které přirozeně podporují revitalizační a regenerační procesy buněk. Jedinečnost zákroku spočívá v použití unikátního Plus DNA aktivátoru, který maximálně stimuluje aktivitu většiny růstových faktorů v plazmě a zesiluje její regenerační účinek. Efekt ošetření může být ještě výraznější, pokud se k plazmě a aktivátoru přidá i kyselina hyaluronová.

Využití

V estetické dermatologii je aplikace obohacené vlastní plazmy využívána k redukci vrásek obličeje, zejména v oblasti radiálních vrásek horního rtu, dále pak brady, jemných vrásek kolem očí i v oblasti čela a glabely (oblasti čela nad kořenem nosu mezi obočím). Kromě obličeje lze metodu využít i k rejuvenaci kůže krku, dekoltu a hřbetů rukou. Plazma terapie může pomoci i v procesech regenerace pokožky po různých zákrocích (laseru, chemickém peelingu apod.). Další indikací je korekce všech typů jizev a léčba chronických ran.

Průběh zákroku

Zákrok je díky použití vlastní krve maximálně bezpečný, celý proces od odběru po zpracování krevní plazmy probíhá přímo v ordinaci, přičemž se odebírá 8–16 ml krve v závislosti na množství plazmy potřebné k ošetření. Ambulantní ošetření trvá od 30 do 60 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Nejprve se odebere krev pacienta do speciálního setu, pomocí centrifugy se oddělí krevní plazma. Obsahuje růstové faktory, krevní destičky, bílé krvinky a kmenové buňky, navíc tělu vlastní, které pokožku regenerují a startují tak procesy omlazení zcela přirozenou cestou.
Následně se plazma smíchá s aktivátorem a někdy i kyselinou hyaluronovou. Poté lékařka upravenou plazmu šetrně jemnou jehlou nebo kanylami (podle rozsahu a místa ošetření) aplikuje do kůže.

Jak dlouho výsledek vydrží

Procedura by se měla aplikovat ve třech dávkách, v intervalu od 14 do 20 dnů mezi jednotlivými sezeními. Pokud se tento postup dodrží, je výsledek vidět po 2 - 3 týdnech a přetrvá 8 - 12 měsíců v závislosti na typu pleti, stavu kůže a samozřejmě celkové životosprávě pacienta.

Přednosti

Vzhledem k tomu, že se jedná aplikaci části vlastní krve, je riziko komplikací zcela mizivé, minimalizuje se i možnost intolerance. Aplikací se navozuje regenerace a rejuvenace tkání. Výhodou je také rychlé hojení, bez nežádoucí reakce, která může nastat u běžných farmaceuticky vyráběných látek. Snadná, bezpečná příprava a komfortní rychlá aplikace jsou bezesporu jasnou výhodou pro klienta. Další den je možné pokračovat v běžných aktivitách. Drobné kožní podlitiny a zarůžovění pleti lze skrýt líčením, otok nebývá velký, infekční komplikace za dodržení sterility zcela vzácné, bolestivost po zákroku minimální.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20