Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Aplikace botulotoxinu k odstranění nadměrného pocení

APLIKACE BOTULOTOXINU K ODSTRANĚNÍ NADMĚRNÉHO POCENÍ

Odstranění nadměrného pocení již není tak složité jako dříve. Nadměrné pocení svým způsobem hendikepuje v normálním životě a lidé trpící nadměrným pocením bývají společensky znevýhodněni. Je to velmi nepříjemné nejen samotnému jedinci, ale také jeho okolí. K nadměrnému pocení dochází zvýšenou činností potních žláz. Jedná se většinou o lokálně postižené části kůže - jako jsou dlaně, podpaží, chodidla, bederní krajina, třísla a zátylek.

K odstranění nadměrného pocení se do postižené oblasti aplikuje velmi tenkými jehličkami botulotoxin. K léčebným účinkům se používá ředěného roztoku, jehož malé množství se aplikuje do kůže postižené oblasti, počítá se přibližně jeden vpich na 1 cm čtvereční. Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Účinek zákroku nastupuje pozvolna během 2 až 10 dnů a potní žlázy významně omezí, až zastaví svou aktivitu. Trvání účinku je individuální, přibližně 7 až 12 měsíců i déle. Poté je vhodné aplikaci opakovat.

Bolestivost zákroku se značně liší podle místa aplikace. Nenáročná, bez nutnosti použití anestézie, je například aplikace v podpaží či na dlaních. Oproti tomu aplikace na chodidlech je velice bolestivá a obvykle se provádí v analgosedaci.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20