Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Kožní implantáty - výplně s kyselinou hyaluronovou

KOŽNÍ IMPLANTÁTY - VÝPLNĚ S KYSELINOU HYALURONOVOU

V průběhu stárnutí postupně dochází k úbytku podkožní tukové tkáně. To se projevuje propadlými tvářemi a zvýšeným výskytem vrásek kolem očí, nosu a rtů. Proto bývají nejčastěji ošetřovanou oblastí nosoretní rýhy a vyplňování rtů, jejichž kůže také postupně ztrácí na pevnosti a tvaru. Je rovněž možné pozvednout svislé koutky úst.

Kožními implantáty lze také tvarovat mnoho anatomických oblastí obličeje, např. čelo, spánky, lícní oblasti, tváře, nadočnicové oblouky, oblast očnice i dolní čelist. Účelem zákroku je změna tvaru a objemu dané oblasti.

Ke korekci uvedených případů jsou používány tzv. kožní implantáty neboli výplňové materiály. Jedná se o gelové produkty na bázi kyseliny hyaluronové, látky tělu vlastní, které se aplikuji jemnou injekční formou nebo kanylami. Lze jimi dokonale modelovat ovál obličeje a brady, vyplňovat propadlé tváře, vyhladit jizvy po akné či nerovnosti na nose a samozřejmě i vyplňovat střední a hlubší vrásky mezi obočím, nosem a ústy, nad horním rtem a na čele.

Výplňové materiály lze aplikovat i na hřbety rukou.

Způsoby aplikace výplní

Dosud se tyto výplně aplikovaly pouze jemnými vpichy ultratenkými jehličkami do středních vrstev kůže. Pokud se jedná o korekci jedné partie (např. vrásky kolem úst) je tato metoda dostačující. U žen středního a vyššího věku doporučuji aplikaci pomocí tenké kanyly. Výplňové materiály se tak dostanou do hlubších vrstev podkoží a především do celého obličeje, což je při aplikaci injekční stříkačkou nemožné. Touto metodou se dá výborně bojovat proti prohlubeninám v obličeji, takže na povrchu pak nejsou patrné žádné nerovnosti. Starší obličej lze nově tvarovat a soustředit se na doplnění objemu, protože ten s přibývajícími léty mizí - tváře se propadají a kůže se prověšuje. Můžeme rovněž srovnat kontury. Podružným, ovšem nikoliv zanedbatelným, efektem této metody je i nabuzení tvorby kolagenových vláken, fibrotizace a výrazná hydratace pokožky. S tímto principem pracuje metoda Skinbooster, neboli hloubková hydratace kožní tkáně v jejích spodních vrstvách. Plošným rozvrstvením výplní s kyselinou hyaluronovou zajistíme efekt rozzářené kůže s vitálním plným objemem.

Průběh ošetření

Při aplikaci výplní se používá znecitlivující mast nebo stomatologické injekční znecitlivění. Zákrok není náročný, lze jej bez obav podstoupit třeba místo oběda, jen je třeba zůstat pár dní v jakémsi mimickém klidu, to znamená nesmát se a příliš neotvírat ústa.

Při použití kanyly lékař vytvoří malou jehličkou vstupní otvor, kterým se protáhne kanyla, tu je pak možné z tohoto místa dostat do podkoží celého obličeje. Aplikace není bolestivá a je méně traumatizující nežli aplikace injekčními vpichy. Malá vstupní branka se rychle zahojí.

Druhy implantátů a trvanlivost

Kožních implantátů je celá řada, na světě existuje více než sedmdesát výplňových materiálů. Pracujeme výhradně s výplněmi s kyselinou hyaluronovou pro její bezpečnost (ve tkáni se biologicky odbourává). Naším TOP výběrem používaných výplní jsou: Restylane, Juvéderm, Theosyal, Stylage, Belotero, Neauvia a další. Preparáty jsou velmi dobře tolerovány a vedou ke tvorbě vlastních kolagenních vláken. Svým objemem a tím, že na sebe vážou vodu v kůži, vyrovnávají nerovnosti a vyhlazují vrásky. Efekt je okamžitý. Postupem času se ale stejně jako botulotoxin v pokožce pomalu odbourávají a jejich aplikaci je proto vhodné opakovat. Trvanlivost implantátu záleží nejen na jeho druhu, ale i na mnoha dalších faktorech jako jsou věk, typ kůže, životní styl, metabolismus a svalová aktivita lokality, která je ošetřována. Obecně můžeme stanovit trvanlivost zákroku - dle druhu implantátu - od 6 měsíců do 2 let.

 

 

 

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20