VLASOVÁ MEZOTERAPIE
Microneedling kštice neboli mikrojehličkování vlasové pokožky je inovativní mezoterapeutickou technokou, která pomáhá zamezit vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a současně je posiluje. Koncept mikrojehličkování je založen na přirozené samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytváří v hlubších vrstvách mikrotraumata, která stimulují bioregenerační procesy.
Jsou vaše vlasy slabé, poničené nebo vám vypadávají? Přestaňte se tím trápit a dopřejte svým vlasům ozdravnou terapii v podobě mikrojehličkování.
Mikrojehličkování pracuje s vertikálním aplikátorem, který minimalizuje zbytečné poranění ošetřovaného místa a poskytuje tak komfortnější způsob ošetření.
Kromě aktivace regenerace vytváří mikrovpichy tenoulinké kanálky, kterými může být jakákoliv substance - aplikovaná na povrch kůže - absorbována mnohem rychleji a efektivněji. Proto každá takováto účinná látka ve spojení s mikrojehličkováním rychle prostupuje do oblasti, kam je určena. Léčebný účinek výživných látek je tak mnohonásobně vyšší. Studie prokazují, že použití mikrojehličkování může zvýšit účinnost takovéto topické terapie až o několik set procent.
Účinná séra
Během mikrojehličkování používáme roztok určený pro výživu vlasových folikulů. Jde o vysoce účinný přírodní extrakt, který bojuje proti ztrátě vlasů, stimuluje jejich růst a regeneraci. Přípravek obsahuje velké množství aktivních látek jako jsou vitaminy, extrakty z rostlin a mořských řas, minerály, peptidy, aminokyseliny, mastné kyseliny, flavonoidy i nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou.
Roztok zpevňuje kapilární vlákna, stimuluje růst vlasů a optimalizuje produkci keratinových proteinů. Přípravek také napomáhá obnovení mikrocirkulace ve vlasové části pokožky a podporuje revitalizaci vlasových folikulů. Díky synergickým účinkům aktivních látek, podporuje krevní oběh, čímž je pokožka zásobována větším množstvím kyslíku a potřebnými živinami. Je tak zajištěna stálá biologická dostupnost a správný poměr všech aminokyselin obsažených ve zdravých vlasech.
Indikace
Tuto metodu využíváme nejen k posílení vlasů a zlepšení jejich kvality, ale rovněž k řešení ztráty vlasů a ke stimulaci růstu zdravých vlasů. Zvláště se metoda doporučuje k léčbě androgenních i neandrogenních forem alopecie, k obnově poškozených vlasů agresivními vlivy vnějšího prostředí (slunce, znečištění, atd.), stresem, nerovnováhou ve výživě a hormonálními změnami.
Zabraňuje ztrátě vlasů u mužů i žen (u žen zvláště v období menopauzy), pomáhá odstraňovat lupy a seboreu, posiluje ztenčené a devitalizované vlasy.
Frekvence ošetření:
Komplexní léčba: 1 sezení za týden až 10 dní, doporučuje se absolvovat cca 8 sezení. Bezprostředně po ošetření je běžné lehké zarudnutí pokožky hlavy. Pokožka hlavy může být 24 hodin citlivá na dotyk. Pacient se může ihned bez omezení vrátit k běžné činnosti.
Vlasové minimum
Vlas vyrůstá z vlasového folikulu. Každý vlasový folikul prodělává růstový cyklus. Vlasy z něj vyrůstají tři až sedm let, tedy z jednoho folikulu vyroste dvacet až třicet vlasů. Každý vlas postupně prochází třemi fázemi.
Nejdůležitější a nejdelší je fáze růstová (anagen). Trvá 3-7 let, během této doby se vlas vyvíjí a roste. V růstové fázi se nachází přibližně 80 % našich vlasů. Poté následuje fáze přechodná (katagen). V krátkém období – několik týdnů přicházejí tyto vlasy o výživu, zastavují svůj růst a postupně začínají odumírat. V poslední fázi vypadávání (telogenu) se uvolněné vlasy (asi 20 %) během přibližně 3 měsíců dostávají k povrchu a postupně vypadávají. Jsou nahrazovány novými vlasy, které se nachází ve vlasových folikulech v hloubce kůže.
Za běžnou se považuje ztráta vlasů kolem 80-100 denně, ale při mytí jich může být až 300. Na jaře a na podzim vlasy ztrácíme více než v jiných ročních obdobích. Hustota vlasů a jejich počet na centimetr čtvereční je u každého z nás jiný. U většiny se pohybuje hustota vlasů od 180 do 330 vlasů na 1cm2. Velkou měrou je hustota vlasů ovlivněna genetickými vlohami. Hustota vlasů je také ovlivněna barvou vlasů – tmavovlasí lidé mají až o 1/3 méně vlasů než lidé s plavými vlasy. Rychlost růstu vlasu se pohybuje okolo 0,3 milimetru za den, tedy průměrně 1 centimetr za měsíc. Rychlost růstu vlasu více méně zůstává po celý život stejná a je nám rovněž dána geneticky.