Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Blefaroplastika – plastika horních a dolních víček

BLEFAROPLASTIKA – PLASTIKA HORNÍCH A DOLNÍCH VÍČEK

Oční víčka jsou velmi exponovaná, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti. Věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže a na víčkách se vytváří kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory jako dědičnost, typ kůže, životospráva, alergie, onemocnění ledvin atd.

U vad očních víček se nejedná pouze o vady estetické, ale i funkční, vyvolávající pocit únavy, bolestivost očí, slzení, zhoršování vidění, bolesti hlavy apod. Dle dohody s pacientem a stavu tkání, je možno provést operaci očních víček samostatně na horních či dolních víčkách nebo zákrok kombinovat.

Příprava před operací očních víček

Tři týdny před plastikou víček se nesmí užívat léky obsahující kyselinu acetylosalicylovou (Acylpyrin, Aspirin, Anopyrin apod.), den před operací potom nepoužívat žádný krém na víčka. K operaci se dostavíte bez nalíčení a kontaktních čoček.

Průběh plastiky očních víček

Operace očních víček spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a v oddělení a vyjmutí tukových váčků. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách je potřeba spolupráce operovaného.

Pooperační péče po operaci očních víček

Hlavní otoky a modřiny zmizí asi do týdne. Stehy se vyjímají sedmý den po operaci a v prvních několika pooperačních dnech se doporučuje spát na zádech, aby nedošlo k jednostrannému otoku operovaných víček. Navíc je doma nutné si přikládat sterilní obklady s chladnou Borovou vodou každých 3-6 hodin.

Trvání efektu plastiky víček je velmi individuální, literatura uvádí 5 – 10 let, ale ze zkušenosti známe případy významných odchylek oběma směry, operaci lze opakovat.

IMG 5579 pred  IMG 5579 po 
před  po 

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20