Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Elixír mládí

ELIXÍR MLÁDÍ

KSICHTJestli se o něčem v současnosti může hovořit jako o elixíru mládí, pak je to bezpochyby kyselina hyaluronová. Právě díky ní máme v mládí vyhlazenou a ve stáří vrásčitou tvář. Kyselina hyaluronová funguje jako přirozená výplň pokožky se schopností na sebe vázat vodu. Její úbytek je tak jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. Bohužel u kyseliny hyaluronové totiž platí nepřímá úměra: čím méně jí v pokožce je, tím víc máme vrásek.

Co je kyselina hyaluronová
Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání živých organismů. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, kůži a chrupavkách. Celkem padesát pět procent z celkového obsahu této kyseliny v lidském těle se nachází v pokožce.
Kyselina hyaluronová neboli hyaluronan (HA) hraje základní roli při zachování napětí, pružnosti a poddajnost pokožky. Svými antioxidačními účinky ji chrání před volnými radikály, podporuje tvorbu kolagenu a podílí se na jiných důležitých biologických pochodech v pokožce. Stárnutím se koncentrace kyseliny v pokožce postupně snižuje. Tím dochází k dehydrataci pokožky, které je příčinou jejího blednutí, vrásnění a dalších projevů stárnutí. Pravidelné dodávání této kyseliny mládí pleti je tedy velmi důležité pro její zdraví a mladistvý vzhled.
V kosmetice se kyselina hyaluronová dodává pokožce dvojím způsobem. Prvním z nich je klasická aplikace pomocí pleťových krémů a sér. Její hlavní nevýhodou je minimální vstřebatelnost do kůže. Molekuly hyaluronanu jsou totiž tak velké, že nemohou projít přes vrchní část kůže. Druhý způsob aplikace kyseliny je injekční aplikace čistého hyaluronanu v podobě gelu do pokožky. Tato metoda je velmi účinná a rychlá.

Jak se získává
Před deseti lety se kyselina hyaluronová používaná v různých lékařských oborech vyráběla z kohoutích hřebínků, dnes jsou všechny výplňové materiály, které se k nám dováží, vyráběné synteticky. Jsou naprosto dokonalé a identické s tou kyselinou hyaluronovou, kterou máme v těle. K výrobě umělé kyseliny hyaluronové se přistoupilo nejen proto, že ta získávaná z kohoutích hřebínků nemá dlouhou trvanlivost, ale také proto, že její spotřeba neuvěřitelně vzrostla. Nepoužívá se totiž pouze v korektivní dermatologii, ale pro její velké regenerační schopnosti se používá v mnoha lékařských odvětvích ovšem v jiné podobě než je běžné v dermatologii. V chirurgii se kupříkladu používá jako prevence proti srůstům jizev nebo třeba v ortopedii po úrazech či při počínající artróze.
Na trhu se vyskytuje celá řada výplní na bázi kyseliny hyaulronové. Osobně používám Restylane, Juvéderm, Estelis, Surgidem, Theosyal, Viscoderm a mnoho dalších. Svým objemem a tím, že na sebe vážou vodu v kůži, vyrovnávají tyto výplňové materiály nerovnosti a vyhlazují vrásky. Můžeme s nimi v podstatě tvarovat celý obličej včetně tváří, brady a obočí. Liší různým obsahem množství kyseliny hyaluronové a podle procenta hustoty a velikosti partikulí. Podle toho potom jednotlivé druhy používáme. Některé aplikujeme do větší hloubky, jiné povrchově.

Způsoby aplikace
Dnes můžeme kyselinou hyaluronovou ošetřovat drobné vrásky v obličeji. Injekční aplikací lze rovněž modelovat ovál obličeje a brady, vyplňovat propadlé tváře a tvarovat lícní oblasti. Mohou se také vyplnit hlubší nosoretní rýhy nebo vrásky kolem úst.
Výplně hlubokých obličejových vrásek, prohlubenin, tvarování nebo zvětšení objemuněkterých partiíaplikuji pomocí tenké kanyly. Není tak zapotřebí mnoha vpichů, ošetření není bolestivé, malá vstupní branka se rychle zahojí. Podružným, ovšem nikoliv zanedbatelným, efektem této metody je i nabuzení tvorby kolagenových vláken. Nezanedbatelným efektem aplikace výplňových materiálů je hloubková hydratace pleti.
Ideálním způsobem hloubkové hydratace je nová metoda Skinbooster. Jedná se o aplikaci zasíťované kyseliny hyaluronové do hlubších vrstev pokožky obličeje, krku, dekoltu a rukou. Zatímco většina kosmetických produktů a procedur pečuje o vaši pleť pouze na povrchu, metoda Skinbooster ji hydratuje a omlazuje zevnitř. Poskytne totiž pokožce skutečně intenzivní hydrataci a navíc zlepší strukturu i pružnost pokožky. Dodá pleti vitalitu a působí jako zásobárna dlouhotrvající hydratace, která zanechává pokožku hladkou a jemnou s krásným leskem. Vaše pleť bude po ošetření během 8 až 12 měsíců viditelně omlazená, pevnější, poddajnější a pružnější.

Blahodárné účinky
Kyselina hyaluronová zajišťuje účinnou hydrataci, má regenerační účinky, chrání kůži před volné radikály a dalšími zevními vlivy, udržuje pokožku a tkáně pevné a pružné, urychluje hojení, brání vzniku jizev a aplikovaná vyhlazuje vrásky a oddaluje vznik nových.

Upozornění
Kyselina hyaluronová a jiné výplňové materiály patří pouze do rukou lékaře. Setkala jsem se s tím, že v různých kosmetických salonech nabízejí a provádějí podobná ošetření kosmetičky, které jsou v tomto oboru nekvalifikované. V takových případech nemají navíc klientky ani jistotu, jak kvalitní materiál používají. Do České republiky se bohužel přivážejí i velmi nekvalitní a necertifikované čínské výplně.


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20