Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/plugins/system/nrframework/NRFramework/SmartTags.php on line 147
Laserová epilace

LASEROVÁ EPILACE

Lidské tělo je pokryto velkým množstvím chloupků, z nichž naprostá většina je pouhým okem neviditelná, jedná se o světlé ochlupení, které pokožku chrání. Pouze malé procento chloupků je viditelné – a nevítané. Laserové odstranění chloupků je nebolestivou a hlavně trvalou metodou, která pomůže odstranit nežádoucí ochlupení a současně nepoškodit ochranu pokožky.

Princip epilace laserem

Paprsek depilačního laseru zničí kořínek chloupku. Tak jako dochází k vlasové výměně, dochází i k výměně chloupků na ostatních místech těla. Chloupky tedy prochází různými vývojovými stádii. Laser je schopen zničit pouze chloupky v růstové fázi tzv. anagenu. Z toho vyplývá, že ošetření je třeba opakovat.

Chloupky je možné odstraňovat v oblasti obličeje (horní ret, brada, tváře), krku, podpaží, předloktí, třísel, vnitřní strany stehen, nohou, zad, hrudníku, břicha a prsních dvorců.

Před laserovou epilací

Minimálně šest týdnů před laserovou epilací se chloupky nesmí vytrhávat, lze je pouze holit, stříhat, eventuelně odstraňovat depilačním krémem. Zhruba tři dny před laserovým odstraněním chloupků je nutné ošetřovanou lokalitu dokonale oholit. Ošetřovaná lokalita by neměla být čerstvě opálená, ať již z pobytu na slunci nebo ze solária.

Doba trvání jednotlivých zákroků je od několika minut až po několik hodin (dle velikosti ošetřované plochy).

Po laserovém odstranění chloupků

Laserová depilace není bolestivá, pacient pociťuje v citlivějších oblastech zpravidla pouze lehké štípání. Může se objevit lehké zčervenání v místě ošetření, záleží na ošetřované lokalitě a citlivosti pokožky. V případě, že pokožka zčervená, zarudnutí přetrvává spíše hodiny než dny. Následně je důležité chránit se před sluncem.

 

 

 

 


Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/www/terzijska.cz/www/terzijska.cz/administrator/components/com_rstbox/layouts/box.php on line 20