MEZOTERAPIE

Mezoterapie je jeden z velmi účinných anti-agingových zákroků, při kterém se aplikují speciální výživné a regenerační roztoky do pokožky. Mezoterapie zpevňuje ochabující pokožku, lehkým vyplněním objemu tváří současně podporuje mladistvý a odpočatý výraz velmi jemně a přirozeně.

K mezoterapii se používají omlazující a podpůrné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin, enzymů a stopových prvků k podpoře metabolizmu pokožky, regeneraci buněk a syntéze kolagenu. Pokud je pokožka vysušená a chceme-li vypnout i drobné vrásky je vysoce účinná mezoterapie s obsahem kyseliny hyaluronové. Vede k intenzivní hydrataci s následným vypnutím a zpevněním pokožky. Přesný postup léčby a složení léčebných roztoků určí lékař na základě zhodnocení stáří a stavu pokožky.

Kombinace s dalšími metodami jako je botulotoxin, výplně nebo laserové zákroky podpoří efekt plánovaného zákroku k dosažení svěžího a přirozeného vzhledu.

Průběh mezoterapie

Před ošetřením je oblast důkladně očištěna a dezinfikována. Ultratenkou jehličkou je aplikován roztok do střední vrstvy kůže (tzv. mezodermu), tedy přibližně do hloubky 3 mm. Vpichy jsou téměř nebolestivé právě z důvodu extrémní tenkosti použité jehličky. Pokud je pacient citlivý na bolest, je možno provést přípravu před zákrokem aplikací znecitlivujícího krému. K ideálnímu účinku je vhodné kůru 2-3x opakovat s 3-4 týdenním odstupem.